Již tradičně pořádal oblastní spolek Českého červeného kříže Kroměříž oblastní kolo soutěže „mladých zdravotníků“. Toto kolo soutěže se uskutečnilo v pátek 11.5.2018 na dětském dopravním hřišti a v areálu Květné zahrady Kroměříž. Soutěžili žáci 1. a 2. stupně základních škol a víceletých gymnázií. Celkem se zapojilo 18 pětičlenných družstev. Soutěžní družstva na jednotlivých stanovištích plnila zadané úkoly a poskytovala první pomoc zraněným figurantům s použitím standardního zdravotnického materiálu i improvizovaných prostředků, v transportu postižených, v obvazové technice i resuscitaci a nechyběly i stanoviště s nesoutěžními disciplínami, které prověřili znalosti z dopravní výchovy. Závěr soutěže patřil hodnocení a vyhlášení výsledků. Všichni účastníci byli odměněni drobnými cenami. Do krajského kola postupují vítězové, za 1.kategorii družstvo ZŠ Zámoraví a za 2.kategorii družstvo ZŠ Slovan. Gratulujeme k postupu a držíme palce v dalším kole.

Poděkování patřím všem zúčastněným školám, žákům a jejich doprovodu, rozhodčím z řad dobrovolníků a externistů a studentům SZŠ Kroměříž a ÚPV SP VZ Brno, OZV Holešov. Děkujeme za finanční a materiální podporu Městu Kroměříž, ČČK Praha a paní europoslankyni MUDr. Olze Sehnalové.

Tento článek byl přidán Pátek, Červen 8th, 2018 v 11.36 a patří do kategorie Aktuality z dopravního hřiště, Aktuální zprávy. Můžete sledovat reakce na něj pomocí RSS 2.0 feedu. You can skip to the end and leave a response. Pinging is currently not allowed.